Techinside Google News
Techinside Google News

Toplantıları kaydetmek için 5 önemli uygulama

İş toplantılarınızı ve telefon görüşmelerinizi kayıt etmek, daha sonra bu görüşmelerdeki önemli detaylar üzerinde çalışırken hayatınızı çok kolaylaştıracaktır. Peki ama hangi uygulamalar kullanılmalı?
- Advertisement -

meetingBir toplantıya kağıt kalemle girmek artık hızla demode oluyor.

Cep telefonları ve tabletler not almak için çok pratik uygulamalar içeriyor.

Görüşmelerinizi, toplantılarınızı kayıt altına almanızı sağlayan uygulamalar sayesinde, artık iş arkadaşlarınızla/ortaklarınızla yaptığınız toplantılardaki önemli detaylar üzerinde tekrar çalışırken aradığınız her şeyi telefonunuzdaki ses kayıtları arasında hızlıca bulabileceksiniz.

İşte, çalışma hayatınız boyunca, mobil cihazlarınızla toplantılarınızı ve telefon görüşmelerinizi kaydetmenizi sağlayacak beş yardımcı uygulama.

pio-smart-recorder-100597413-medium.idge[1]Pio Smart Recorder

iOS için ücretsiz olan bu ses kayıt cihazı sayesinde, toplantılarınızı baştan sonra kaydedebileceğiniz gibi, kayıt anındaki önemli anlara notlar eklemniz ve böylece daha sonra o önemli noktalara kolayca geri dönmeniz mümkün oluyor.

Uygulamanın güzel bir yanı da, toplantı iş dışına taşıp “geyik” muhabbetine döndüğünde ekrana tek tıklamayla ses kaydını durdurup, konu tekrar işe döndüğünde, yine tek tıklamayla, aynı dosya üzerine kayıt yapmaya imkan vermesi. Bu sayede, daha sonra toplantı kayıtlarınızı dinlerken çok sayıda ses dosyası arasında kaybolmanız da engelleniyor. iOS cihazlarına sahip kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak çok başarılı bir uygulama.


screen322x572Voice Record Pro

Yine iOS kullanıcılarına hitap eden ücretsiz bir uygulama olan Voice Record 3 dolarlık bir ödemeyle reklamsız Pro versiyonuna yükseliyor. Her formatta ses kaydedebilen uygulamanın en güzel özelliklerinden biri de, Google Drive, Dropbox, OneDrive, Box ve SoundCloud servislerine yükleme yapabilmesi veya bu servislere yüklediğiniz dosyaları geri çağırabilmesi. Böylece, telefonunuzda büyük boyutlar kaplayacak olan toplantı kayıtlarınızı bulut üzerinde kolayca yönetebiliyorsunuz.

 

android-voice-recorder-100597415-medium.idge

Easy Voice Recorder Pro

Eğer Android kullanıcıysanız, yukarıdaki iki seçenek işinize yaramayacaktır ancak sizin için de kullanışlı seçenekler var. Easy Voice Recorder uygulaması, 4 dolar karşılığında reklamları kaldırıp Pro versiyonuna yükseliyor. Eğer ses uzaktan kaydediliyorsa, uygulamanın düşük yoğunluklu sesleri kaydetmek için de bir özelliği bulunuyor. Böylece büyük toplantı masalarında, masanın diğer ucundaki kişilerin seslerini de kayıtlarınızı tekrar dinlerken kolayca duyabilirsiniz. Masanın uzak ucunda oturan müşterilerinizden birinin önemli bir isteğini, kayıt cihazı kaydedemediği için atlamak istemeyebilirsiniz.

TapeACall Pro

Toplantı dışında, telefon görüşmelerinizi kaydetmek isterseniz, yine özel bir yazılıma ihtiyacınız olacak. Ancak telefon görüşmelerini kaydetmek kolay iş değil. TapeACall Pro uygulaması, yıllık on dolarlık ücretiyle, iPhone’daki görüşmelerinizi kayıt altına alıyor ve dilediğiniz zaman tekrar dinlemenizi sağlıyor. Böylece, hassas görüşmelerinizde, müşterlerinizin isteklerini kayıt altına alıp daha sonra yaşanabilecek sorunların önüne geçmiş oluyorsunuz. Tabi, görüştüğünüz kişilere, görüşmenin kayıt edildiğini hatırlatmanızda fayda olacaktır.

Call Recorder

Bu Android uygulaması ise, ücretsiz bir servis sunuyor ve yaptığınız görüşmelerdeki kayıtları, bulut depolama servisinize yüklüyor. İzinsiz kişilerin uygulamanıza erişip görüşme kayıtlarınızı dinlemesini engellemek içinse uygulamanın şifre koruma özelliği bulunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir