Toshiba DarkSide tarafından saldırıya uğradı

0

Toshiba DarkSide

Toshiba DarkSide tarafından saldırıya uğradığını duyurdu. Şirketin bu konuda stratejik bir adım atarak en az hasarla kurtulması gerekiyor.

Toshiba DarkSide saldırısı için açıklama yaptı

Toshiba Corp birimi, DarkSide fidye yazılımı grubu tarafından saldırıya uğradığını açıkladı. Saldırının teknoloji dünyasında büyük ses getiren Colonial Pipeline saldırısını yapan grupla ilişkili olabileceği konuşuluyor.

2.3 milyar dolar değerinde barkod yazıcı gibi ürünler üreten Toshiba Tec Corp, DarkSide tarafından hacklendi. Bununla birlikte, yalnızca minimum miktarda iş verisinin kaybolduğu belirtildi. Mitsui Bussan Secure Directions’ta kıdemli kötü amaçlı yazılım analisti Takashi Yoshikawa, “DarkSide içinde her zaman şirketleri hacklemeye çalışan yaklaşık 30 grup var ve bu sefer Toshiba ile başarılı oldular” dedi.

Toshiba’nin alt grup ve anlaşmalı olduğu şirketlerle siber güvenlik saldırısının etkileri konusunda görüşmeleri sürüyor. Saldırının boyutunun önümüzdeki günlerde daha da netleşeceğini söyleyebiliriz.

Toshiba’nın yeniden yapılanma önlemleriyle yüzde 63’lük bir artışla 1.6 milyar dolarlık gelir elde etmeyi hedeflediği belirtildi. 2020’de ise yüzde 20’lik gelir kaybı yaşanmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>