Toshiba yönetici adayları ile dönüşümün eşiğinde

0

Toshiba yönetici adayları

Toshiba’nın hissedarları, 146 yaşındaki Japon holdingi için bir dönüm noktası oluşturabilecek ve olası bir satın almayı hızlandırabilecek bir hareketle, serbest fon yatırımcılarından ikisi de dahil olmak üzere önerilen tüm yöneticileri onaylamaları bekleniyor.

Şirket ile aktivist yatırımcılar arasında uzun süredir devam eden bir savaşı sona erdirmek için tasarlanmış bir hareket olan yıllık genel kurul toplantısında dış direktör olarak onaylanmak üzere Elliott Management ve Farallon Capital Management’tan yöneticileri aday gösterdi. Etkili vekil danışmanlar Kurumsal Hissedar Hizmetleri A.Ş. (ISS) ve Glass Lewis, atamaları için oy kullanılmasını tavsiye etti.

Eski bir yüksek mahkeme yargıcı olan dış direktör Mariko Watahiki, Elliott ve Farallon tarafından öne sürülen adaylara, ikilinin yönetim kurulundaki varlığının aktivist yatırımcılara karşı çarpıtacağını söyleyerek itiraz etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>