Techinside Google News
Techinside Google News

Toshiba’nın en büyük hissedarından açıklama

Toshiba'nın en büyük hissedarından beklenen açıklama geldi. Effissimo Capital Management, bölünmeye karşı tutumunu açıkladı.

Toshiba’nın en büyük hissedarından beklenen açıklama geldi. Effissimo Capital Management, bölünmeye karşı tutumunu açıkladı.

Toshiba’nın en büyük hissedarından üç şirkete bölünme açıklaması

Toshiba Corp’un en büyük yatırımcısı Effissimo Capital Management yaptığı açıklamada, Japon sanayi holdinginin üç şirkete bölünme planlarını destekleyip desteklemeyeceğine karar vermediğini söyledi.

- Advertisement -

Toshiba, yıllarca süren skandallardan sonra Japon holdinginin radikal bir şekilde elden geçirilmesi çağrısında bulunan aktivist hissedarları yatıştırmak amacıyla üç şirkete bölünme planlarını açıklamıştı. Toshiba’da yüzde 9,9 hisseye sahip olan Singapur merkezli Effissimo, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada fonun, “açıklanan bilgilerin analizine dayanan samimi değerlendirmelerin yanı sıra şirketle olan ilişkisine dayanan samimi değerlendirmelerin ardından” gelecek yıl Toshiba’nın olağanüstü hissedarları toplantısında karar vereceği belirtildi.

Toshiba, Effissimo açıklaması hakkında yorum yapmaktan kaçındı. E-postayla gönderilen açıklamada, “Planlar hakkında anlayışlarını almak için kapsamlı bir açıklama yaptıktan sonra hissedarlardan samimi görüşler duymayı umuyoruz” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir