Total yenilenebilir enerji yatırımı yaptı

0

Total yenilenebilir enerji

Petrol sektörünün dev ismi Total yenilenebilir enerji yatırımı yaptı. Total, Adani Green Energy Limited’e 2.5 milyar dolar yatırım sağladı.

Total yenilenebilir enerji alanında yer almak istiyor

Günümüzde fosil yakıtlara karşı neredeyse tüm ülkelerin karşı çıkmaya başlaması ve yenilenebilir enerjiye yönelme çalışmaları, petrol şirketlerini de hareketlendirdi.

Fransa merkezli petrol şirketi Total de buna yönelik adımlar atmaya başladı. Son olarak Total, Adani Green Energy Limited isimli yenilenebilir enerji şirketinin yüzde 20’lik hissesini aldı ve 2.5 milyar dolar yatırım yaptı. Pandemiyle birlikte karbonsuz enerji trendinin yükselmesi, Total’in bu yönde adım atmasında kilit rol oynadı.

Total’in gelecek hedefleri arasında ise 2030 yılına kadar yıllık yatırım bütçesinin 3 milyar dolarını yani yüzde 20’lik kısmını yenilenebilir kaynaklara yapmak yer alıyor. Ayrıca Total 2025 yılında 35 GW’lık yenilenebilir tesisi kurmayı hedefliyor. Şu anda kadar 7 GW yenilenebilire ulaşmayı başaran Total’in gelecekte önemli bir yenilenebilir enerji şirketi olacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>