ToTok uygulaması casus yazılım çıktı!

0

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kullanılan ToTok uygulaması casus yazılım çıktı. ToTok uygulamasıyla kullanıcıların mesajlarının okunabildiği öğrenildi.

ToTok uygulaması casus olarak kullanılıyor

Günümüzde uygulama kullanımında büyük bir artış yaşanıyor. Bu uygulamalara, casus yazılımlar eklenerek bazı kullanıcıların verilerine erişilebiliyor.

Birleşik Arap Emirliklerin’de kullanılan ToTok uygulamasıyla ilgili New Yrok Timesa tarafından yeni bilgiler paylaşıldı. NYT’nin haberi göre Totok uygulaması, BAE istihbaratı tarafından casus yazılım olarak kullanıldı. Bu uygulamayla kullanıcıların mesajlarına erişildi ve kullanıcıların bilgileri toplandı.

Çıkan haberlerin ardından App Store ve Google Play’de bu uygulama kaldırıldı. Ancak kullanıcılar bu uygulamayı telefonlarından silmedikleri takdirde, uygulama bilgi toplamaya devam ediyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>