Toyota Apple hakkında açıklama yaptı

0

Toyota Apple

Toyota Apple’ı otomobil satmanın kolay olmadığı yönünde eleştirdi. Toyota başkanı Akio, Apple’ın planları hakkında konuştu.

Toyota Apple’ı otomobil projesi hakkında eleştirdi

Uzun bir süredir otomobil sektörüne girmek isteyen Apple, üretim için kendisine ortak arayışını sürdürüyor. Bu arayışla birlikte Apple, otomobillerin satışı konusunda da planlama yapıyor.

Toyota başkanı Akio Tayoda, Apple’ın otomobil sektöründeki planları hakkında konuştu. Toyoda, otomobil sektörüne girmenin ve araç satışı yapmanın bir hayli zor olduğunu söyledi. Bu tür bir girişimin kendilerini çok mutlu ettiğini vurgularken, Apple’ın büyük bir sorumluluk da aldığını söyledi.

Toyoda benzer şekilde Tesla için de açıklamalarda bulunmuştu. Ancak Tesla 2020 yılında Toyota’yı da geride bırakmayı başarmış ve dünyanın en değerli otomobil üreticisi unvanını kazanmıştı.

Apple’ın sektöre girişi, özellikle otonom araçların gelişimi konusunda büyük bir fayda sağlayacak. Ancak teknoloji devinin bu alanda başarılı olup olamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>