Toyota Clean Assist Programı ile tüketimi takip ediyor

0

Toyota Clean Assist Programı

Elektrikli araç geçiş sürecinde Toyota Clean Assist Programı ile yenilikçi bir şekilde öncülük ediyor. Bu programla, karbonsuz enerji hedefleniyor.

Toyota Clean Assist Programı ile yeni dönem

Toyota, bazı plug-in hibrit araç sahiplerinin karbon ayak izlerini daha da azaltmalarına olanak tanıyor. Otomobil üreticisi, California’daki Prius Prime ve RAV4 Prime sahiplerinin şarj faaliyetlerinin yüzde 100’ünü yenilenebilir elektrikle karşılamasını sağlayan Clean Assist Programı adlı yeni bir girişim başlattı.

Toyota’nın açıklamasında şebekeden çekilen enerjinin bir miktarı için güneş ve rüzgardan enerji sağlanırken, çoğunlukla fosil bazlı yakıtların kullanıldığı vurgulandı. Clean Assist Programı ise insanlara evde, işyerinde veya başka bir yerde kullanıcılara elektrik kullanımlarını telafi etmeleri için bir yol sağlıyor.

Bu program kapsamında kullanıcılar Toyota uygulaması ile şarj sırasında kullanılan elektrik miktarını izleyebiliyor. Daha sonra yeşil enerji üretimi ve kullanımı kaydediliyor. EPA tarafından tanımlanan programla Toyota, Kaliforniya kaynaklı Yenilenebilir Enerji Sertifikaları (REC) oluşturuyor veya satın alıyor. Böylelikle kullanıcılar karbon ayak izlerini azaltıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>