Toyota donanım ve yazılım hizmetini Japonya’da başlatıyor

0

Toyota donanım ve yazılım

Toyota donanım ve yazılım için iyileştirmeler yapacağı hizmeti Japonya’da başlatıyor. Daha sonrasında bu hizmet diğer ülkelere de gelebilir.

Toyota donanım ve yazılım hizmetini genişletecek

Toyota Motor yaptığı açıklamada, müşterilerin araçlarını giderek daha uzun süre elinde tutması nedeniyle, otomobiller için özelleştirme ve güncellemeler sunan bir hizmetin gelecek yıl piyasaya sürüleceğini söyledi.

Kinto Factory olarak bilinen hizmet, Ocak ayının sonlarında başlayacak ve yeni güvenlik özellikleri, yenilenmiş iç mekanlar ve araç bilgisayar sistemlerine yazılım yükseltmeleri sunacak.

Toyota, kendisini otomobil üreticisi ve satıcısından daha hizmet temelli bir “mobilite şirketine” dönüştürmeye çalışıyor. Yeni hizmet, Toyota’nın 2019’da piyasaya sürülen ve araç paylaşım hizmetleri sunan Kinto markasının bir parçası niteliğinde.

Kinto başkanı Shinya Kodera verdiği demeçte, sürdürülebilirlik adına arabaların “uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılması ve sonunda toplanıp geri dönüştürülmesinin” en iyisi olduğunu söyledi. Şirketin Kinto Factory hizmetini yurt dışına genişletmeyi düşüneceğini de sözlerine ekledi.

Sabit oranlı araç kiralama ve sigorta sunan Kinto abonelikleri, iki yıl önce lansman sırasında 1.200’den Kasım ayına kadar 28.000’e yükseldi ve Kodera bunu “beklediğimizin biraz altında” olarak nitelendirdi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>