Toyota güneş enerjili araba geliştirecek

0

Toyota güneş enerjili araba

Toyota güneş enerjili araba ile yeni bir dönemi başlatmayı planlıyor. Toyota, uzun menzilli bir model üzerinde çalışmalarına hız verdi.

Toyota güneş enerjili araba projesi

Elektrikli araçlar henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlarken, bu akıma bir yenisi daha ekleniyor: Güneş enerjili arabalar. Araçların etrafını güneş panelleriyle kaplayarak, daha uzun menzil sunmak için birçok otomotiv devi çalışmalarını sürdürüyor.

Japon otomotiv devi Toyota, güneş enerjili araba çalışmalarına hız vermiş durumda. Toyota’nın, Japonya’daki bir teknoloji geliştirme organizasyonuyla birlikte Prius modelini test ettiği belirtiliyor.

Henüz geliştirme aşamalarında olan bu projenin, kısa sürede hayatımıza gireceğini söylemek oldukça güç. Ancak güneş enerjili arabalar, ürettikleri elektrik enerjisiyle gelecekte daha uzun menzil imkanı sunabilecek. Ayrıca önemli bir yakıt tasarrufu da sağlanmış olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>