Toyota Hawaii’de araç paylaşım servisi kurdu

0

Yakın gelecekte insanların otomobil almak yerine sürücüsüz akıllı otomobilleri ihtiyaçlarına göre kiralamayı tercih edecekleri gerçeği otomobil üreticilerini araç kiralama servisleri kurmaya itiyor.

Otomobil satın alma dönemi bitiyor

Dev otomobil üreticileri Uber, Lyft, Didi gibi büyük otomobil kiralama servislerine ortak olmuşken, yeni girişimlerde bulunmaktan da geri durmuyorlar.

Şimdi de Japon otomotiv devi Toyota, turistlerin popüler destinasyonu Hawaii’de bir otomobil kiralama/paylaşım servisi kurarak bu bölgedeki gelecek gelirlerini garanti alma yoluna gitti.

Toyota Hui adını alan servis şimdilik 70 araçla hizmet veriyor ancak dünya devi Toyota’nın Hui’yi geliştirerek Uber gibi devlerin karşısına kendi markası olarak çıkarma ihtimali de zayıf değil.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>