Toyota hibrit araç satış sayısı açıklandı

0

Toyota hibrit araç

Otomotiv sektöründe yaşanan dönüşümle elektrikli ve hibrit araçlara olan talep artıyor. Toyota hibrit araç satış istatistiklerini paylaştı.

Toyota hibrit araç satış sayısı 15 milyonu geçti

Otomotiv sektöründe yaşanan dönüşüme Toyota, Tesla, Renault gibi sektör devleri öncülük ediyor. Elektrikli ve hibrit araç sektöründe, her geçen gün rekabet de artıyor.

Elektrikli araç sektöründe şu anda Tesla ön plana çıkarken, Toyota hibrit araç satışındaki başarısıyla dikkat çekiyor. 20 yıl boyunca hibrit araç sektöründe faaliyet gösteren Toyota, toplamda 15 milyon hibrit araç satışı yaptığını açıkladı.

Toplam satışların neredeyse beşte birine denk gelen 2.8 milyon adet araç Avrupa’ya satıldı. Toyota için Avrupa’daki satışların gözdesi ise İngiltere oldu. Ayrıca Toyota’nın İngiltere’ye sattığı araçların yüzde 66.1’i tamamen hibrit otomobiller oldu.

Toyota’nın istatistiklerine göre, şimdiye kadar satılan 15 milyon hibrit araç sayesinde, benzinli araçlara kıyasla 120 milyon ton karbondioksit salınımının önüne geçildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>