Toyota hidrojen rüyasını sürdürüyor

Toyota hidrojen
Toyota hidrojen

Tüm dünya elektrikli araçlara geçiş yapmaya çalışırken, Toyota hidrojen rüyasını sürdürüyor. Akio Toyoda, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Toyota hidrojen konusunda iddialı

Otomobil endüstrisi elektrikli araçlara geçmek için yarışırken, Toyota kendi rotasını çiziyor. Toyota, hidrojen yakıtlı araçlarla ilerlemeye çalışıyor.

Şirket Başkanı Akio Toyoda: “Düşman, içten yanmalı motorlar değil, karbon. Sadece bir seçeneğe odaklanmamalıyız. Şimdiye kadar kullandığımız çeşitli teknolojilere dayanarak, karbon nötrlüğü için içten yanmalı motorlardan yararlanmanın bir yolu olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Toyota, yalnızca elektrikli otomobil üreticisi değil, karbon nötr bir şirket olmayı hedeflediğini söylüyor. Firma, iklim değişikliği konulu BM zirvesinde geleneksel motorların kullanımdan kaldırılmasına ilişkin bir taahhüt imzalamayı reddetti ve dünyanın büyük bir kısmının elektrikli çalışmaya hazır olmadığını söyledi.

Ancak hidrojen teknolojisi, hacimli basınçlı tanklar gerektiriyor ve yakıtı kullanıcılara sağlamak için çok az altyapı var. Tüm bu nedenlerden dolayı, çoğu otomobil üreticisi tüm gücüyle elektrikli araçlara yatırım yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz