Toyota otonom araç işletim sistemi seçimini yaptı

0

Toyota otonom araç işletim sistemi

Toyota otonom araç işletim sistemi için Apex.AI’yi seçti. Bu anlaşmayla Toyota seviye 4 otonom sürüşe bir adım daha yaklaşıyor.

Toyota otonom araç işletim sistemi

Tamamen elektrikli ve ileri teknolojili araçlara geçiş yapan otomobil üreticileri, yazılımın -müşterileri çekme konusunda önemli hale geldiğinin farkındalar. Birçok otomotiv devi, stratejilerini buna yönelik oluşturuyor.

Eski Bosch mühendisi Jan Becker ve Dejan Pangercic tarafından kurulan bir girişim olan Apex.AI, yaklaşık 4 yıldır otomobil üreticilerine yazılım sağlıyor. Japon otomotiv devi Toyota ise seviye 4 otonom sürüş için Apex.AI ile anlaşmaya vardı. Apex.AI’ın gerekli güvenlik sertifikalarını almayı başarması, bu anlaşmada kritik rol oynadı. Çok kısa bir süre içinde Toyota araçlarda Apex.AI işletim sistemlerini görmemiz artık sürpriz olmayacak.

Apex’in ileri teknolojisi, özel ve stratejik yatırımcıların dikkatini çekti. 2018 yılında şirket 15.5 milyon dolarlık Seri A turunu tamamlamıştı. O zamandan beri Airbus, JLR’nin InMotion Ventures, Toyota ve Volvo Group gibi dev şirketlerden stratejik yatırım almayı başarmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>