Toyota otonom e-Palet araçlarını durdurdu

0

Toyota otonom e-Palet

Olimpiyatta meydana gelen kaza nedeniyle Toyota otonom e-Palet araçlarını durdurdu. Bu araçlar incelemeler bitene kadar hizmet vermeyecek.

Toyota otonom e-Palet araçları için açıklama yaptı

Toyota Motor Cuma günü yaptığı açıklamada, araçlardan birinin görme engelli bir yaya ile çarpışmasından bir gün sonra, Tokyo’daki Paralimpik Oyunlar köyünde kendi kendine giden e-Palet taşıma operasyonlarını askıya aldığını söyledi.

e-Palet çok amaçlı araç, sporcuları düşük hızlarda Olimpiyat köyü çevresinde taşımak için kullanılıyordu.

Şirketten yapılan açıklamada, “Bu kazanın nedenini belirlemek için olayla ilgili polis soruşturmasıyla tam işbirliği yapıyoruz.” dedi. Toyota, kendi soruşturmasını yürüteceğini ve daha fazla olayı önlemek için Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlar Organizasyon Komitesi ile yakın işbirliğine devam edeceğini söyledi.

2020 Paralimpik Oyunları, Japonya’da rekor günlük vakaların görüldüğü, bunalmış bir tıbbi sistemle şimdiye kadarki en kötü COVID-19 salgınıyla mücadele döneminde Tokyo’da başladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>