Toyota uçan otomobil patenti için başvuru yaptı

0

Toyota uçan otomobil

Toyota uçan otomobil patenti başvurusunda bulunarak, geleceği inşa eden otomobil üreticilerinden biri olma hedefini sürdürüyor. Uçan otomobil tasarımı hem karada hem havada gidebilecek özellikte.

Toyota uçan otomobil üretecek mi?

Otomobil üreticileri benzinli ve dizel araç üretimiyle sınırlı kalmayarak yenilikçi teknolojilere yöneliyor. Elektrikli otomobiller ile başlayan bu akım, uçan otomobiller ile devam ediyor. Son olarak Toyota, uçan bir otomobil tasarımı için patent başvurusunda bulundu.

Autoguide tarafından paylaşılan görsellerde, patent başvurusu yapan otomobilin hem karada hem havada gidebildiği görünüyor. Pervaneleri bulunan otomobil ile havada yolculuk yapılabilmesi planlanıyor.

Ancak bu patent başvurusunun sadece tasarım odaklı olduğunu unutmamak gerekiyor. Toyotanın uçan otomobilin üretimine başlayıp başlamayacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca elektrikli mi yoksa içten yanmalı motor mu kullanılacağı da belli değil.

Toyota uçan otomobil

Toyota uçan otomobil

Toyota uçan otomobil

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>