Toyota üçüncü çeyrek raporu açıklandı

0

Toyota üçüncü çeyrek

Toyota üçüncü çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Koronavirüsle otomotiv sektörü küçülürken, Toyota kısmen başarılı bir performans gösterdi.

Toyota üçüncü çeyrek geliri

Koronavirüs salgını en çok da otomotiv sektörünü etkiledi. Otomotivde üretim dururken, tedarik konusunda yaşanan sorun üreticileri zor durumda bıraktı.

Toyota modeliyle siparişe dayalı bir üretim stratejisi izleyen Toyota ise bu dönemi kısmen daha az zararla geçiriyor. İkinci çeyrekte 470 milyar ten kâr açıklayan şirket, bu dönem yüzde 11 düşüş gösterdi. Ayrıca araç satış sayılarına baktığımızda ise Toyota için 9,1 milyon adet satış tahmini bulunurken, üçüncü çeyrekte 9,4 milyon satış yapıldı. Toyota bu başarısıyla birlikte yıl sonu kâr hedefini ise 13,5 milyar dolara çıkardı.

Toyota’nın başındaki isim Akio Toyoda, ise çalışanlarının dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çaba gösterdiğini söylüyor. Bu amaçla her alanda çok çalıştıklarını, maske ve yüz kalkanı üretimine ağırlık verdiklerini vurguluyor. Elde ettikleri bu başarının ise her bir Toyota çalışanının çok çaba sarf ettiğinin göstergesi olduğunu söylüyor. Koronavirüs salgını otomotiv sektöründe durgunluğa yol açsa da Toyota hedefine emin adımlarla yürümeye devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>