Toyota yazılım firması Renovo’yu satın aldı

0

Toyota yazılım firması Renovo

Toyota yazılım firması Renovo’yu satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla Renovo, Toyota bünyesinde know how desteği sağlayacak.

Toyota yazılım firması Renovo’yu bünyesine kattı

Toyota Motor’un Silikon Vadisi araştırma bölümü yaptığı açıklamada, tamamen otonom bağlantılı araçların gelişimini hızlandırmak için araç işletim sistemi yazılım şirketi Renovo’yu satın aldığını söyledi.

ABD merkezli Renovo, otomobil üreticilerinin taşıma tasarımını değiştirdiği bilgiler de dahil olmak üzere, taşıma sistemlerini yöneten otomobiller için bir işletim sistemi tasarladı. Woven Planet tarafından yapılan en son satın alma, sürücüsüz araçlar için gerçek zamanlı, yüksek çözünürlüklü haritalar ve bilgiler sağlayan kararlı bir ABD şirketi olan başarılı Ağustos ayında Carmera’yı satın almasının ardından geldi.

Bu yılın başlarında Toyota, Lyft Inc’in otonom sürüş bölümünü 550 milyon dolara satın aldı ve filo işletmeleri için otomasyon sağlayan başarılı Ridecell’e yatırım yaptı.

Toyota, otonom teknolojisini sergilemek için Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarında bir sürücüsüz araç filosu görevlendirdi. Ancak bu araçlardan birinin Paralimpik sporcuya çarpması ve yaralamasıyla operasyonlar geçici olarak askıya alındı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>