Toyota yenilenebilir enerji santrali kuracak

0

Toyota yenilenebilir

Toyota yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlarına devam ediyor. Otomobil devi Toyota yenilenebilir enerji santrali kurarak “sıfır emisyon” çalışmalarına hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Toyota yenilenebilir enerji yatırımları

Elektirkli ve hibrit araçlara yaptığı yatırımlarla ön plana çıkan Toyota, bu kez yenilenebilir enerji santrali planı ile gündeme geldi. Kaliforniya’da kurulacak olan tesiste her gün ortalama 1.2 ton hidrojen üretilecek. Hidrojen tesisinin kapasitesi ise megawatt boyutlarında olacak.

2020 yılında devreye alınması planlanan tesisin, ortalama 2.350 tane evin elektrik ihtiyacına denk gelen 2.5 megawatt kapasitede olması planlanıyor. Üretilen elektriğin hanelerde değil, Toyota Lojistik Hizmetlerinin (TLS) operasyonlarını güçlendirmek için kullanılacağı belirtiliyor.

Toyota Stratejik Planlama Grup Başkanvekili Doug Murtha, “Tri-Gen tesisi, sürdürülebilir operasyonlarımızda 2050’deki net sıfır karbondioksit emisyonu politikamız için önemli bir adım oldu” dedi.

Toyota için bu tip yenilenebilir enerji yatırımları ilk değil. Kuzey Amerika’daki bütün Toyota tesisi, tüm gücünü yenilenebilir kaynaklardan sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>