TP-Link Wi-Fi 6 destekli modem tanıtacak

0

TP-Link Wi-Fi 6

Yeni kablosuz ağ standardı olan Wi-Fi 6, artık modemlere ve routerlara geliyor. TP-Link Wi-Fi 6 destekli ilk modellerini tanıtı.

TP-Link Wi-Fi 6 destekli modemler

Yeni nesil kablosuz ağ standardı olan Wi-Fi 6, bir önceki standart Wi-Fi 5’e kıyasla yüzde 40 oranında daha yüksek bir veri hızı sunmayı vaad ediyor. Ağ bağlantıları üzerine çalışan şirketler, henüz yeni yeni hayatımıza giren Wi-Fi 6 için yeni ürünlerini de tanıtmaya başladı.

Bu alandaki en önemli şirketlerden biri olan TP-Link, yeni model cihazları Deco X90, X60 ve X20’iyi tanıttı.

450 dolarlık satış fiyatıyla tanıtılan Deco X90, ikisi 5 GHz biri 2,4 GHz olmak üzere 3 bant desteği sunuyor. 200 cihaza kadar bağlantı desteği sunan bu model, 1.200 Mbps hızıyla dikkat çekiyor.

150 cihaza kadar bağlantı sunan X60 modeli ise 270 dolar fiyat etiketine sahip. Bu modeldeki 5 GHz’lik bandı 2.400 Mbps’e kadar hız sunuyor.

190 dolar ila 270 dolar aralığında fiyatı değişen X20 ise uygun fiyata hızlı internet erişimi sunuyor. Bu modelin 5 GHz’lik bandı 1.200 Mbps hız sunuyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>