TRAFI Toplu taşıma uygulamasına büyük yatırım

0

trafiToplu taşıma alanında faaliyet gösteren bir mobil uygulama olan ve Türkiye’de çok hızlı bir büyüme yakalayan TRAFI, Octopus Investments tarafından 6.5 milyon $ tutarında yatırım aldı. Böylece TRAFI’nin mevcut yatırımcılarından Practica Capital’in yanına Octopus Investments ve EBRD Venture Capital Investment Programme ile BaltCap firmalarının yatırımları da eklenmiş oldu.
2013 yılında Litvanya’da kurulan TRAFI, Apple’ın “2014’ün en iyi uygulamaları” listesinde üst sıralarda yer aldı. Gerçek zamanlı verilerden ve kullanıcı raporlarından beslenen, tamamen kendi geliştirdiği algoritmalardan yararlanan rota planlama hizmeti sayesinde TRAFI kullanıcılarına en üst düzey kullanım deneyimi sunuyor. Şu anda Türkiye, Litvanya, Letonya, Estonya, Brezilya’da hizmet veren TRAFI, 6.5 milyon $’lık yeni yatırımını; yeni pazarlara girmek, ekibini genişletmek ve mevcut altyapısını ilerletmek amacıyla kullanacak.
TRAFI’nin kurucusu ve CEO’su olan Martynas Gudonavicius konu hakkında şunları söyledi: “Dünyaca ünlü yatırımcılar tarafından böyle bir destek almak bizi gerçekten çok heyecanlandırıyor. İlk olarak birkaç yeni şehre odaklanmak ve toplu taşıma alanındaki yetersiz bilgilendirmeye son vermek amacındayız.”
Karmaşık ulaşım ağlarına sahip olan, büyüyen pazarlarda çok büyük bir potansiyel görüyoruz ancak bu alanlarda iletişim alanında sorun yaşandığı da çok açık. Bu da yolcuların günlük toplu ulaşımını aksatmakta ve zorlaştırmakta. TRAFI işte bu alanlarda mevcut çözümlerden farklı olarak yepyeni bir yaklaşım getiren yeni bir platform olacak.”
Octopus’ta Ventures takımının üyesi olan Simon King ise konu ile ilgili şu yorumu yaptı: “Octopus olarak bizler Avrupa’da başarılı ekipleri desteklemenin önemine inanıyoruz. Litvanya’nın en önde gelen takımlarından olan TRAFI ile yaptığımız işbirliği konusunda son derece heyecanlıyız.”
TRAFI Hakkında
TRAFI özellikle gelişmekte olan pazarlara odaklanmış, Apple tarafından “2014’ün En İyi Uygulamaları” listesinde üst sıralarda yer almış, dünyanın en gelişmiş toplu taşıma uygulamasıdır. Eşsiz teknolojisi ve patentli algoritma sistemi TRAFI’nin rakiplerine ve resmi kaynaklara göre çok daha gelişmiş bir toplu taşıma hizmeti sunmasını sağlamaktadır. 2013 yılında Litvanya’da Jurgis Pasukonis, Mantas Vizbaras, Martynas Gudonavicius ve Algimantas Krasauskas tarafından kurulan TRAFI, toplu taşıma alanına bilimsel bir yaklaşım getirmiş ve kurulduğundan bu yana toplu taşıma kullanımına güvenin artmasını hedeflemiştir.
http://www.trafi.com

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>