Trafik Hayattır! ChatBot ile ehliyet sınavına hazırlıyor

0

Trafik Hayattır platformu Facebook sayfasında bulunan ChatBot uygulamasıyla sürücü adaylarını ehliyet sınavına hazırlıyor

Doğuş Otomotiv’in, 2004 yılından itibaren toplumun tüm kesimlerinde trafik güvenliği bilincini artırmak amacıyla yürüttüğü “Trafik Hayattır!” kurumsal sorumluluk platformu, sürücü adaylarının trafik kurallarını kolayca öğrenebilmesi ve ehliyet sınavına daha iyi hazırlanmaları için ChatBot uygulamasını geliştirdi. 2017 yılının Aralık ayında hayata geçen uygulamadan bugüne kadar 152 bin 573 kişi yararlandı.

Geçmiş yıllardaki sorular da var

Trafik Hayattır! platformunun Facebook sayfasından sunduğu ve mesajlaşma platformları üzerinde çalışan yeni bir arayüz olan ChatBot uygulaması, sürücü adayları için büyük kolaylık sağlıyor. Geçmiş yıllarda ehliyet sınavında çıkmış sorulara ve yanıtlana ulaşılabilen uygulama, kullanıcıların bilgi düzeylerini ölçmelerine yardımcı olurken trafik kurallarını kolayca öğrenme fırsatı sunuyor.

Soruların yanıtları anında öğrenilebiliyor

Bu sene ilk kez uygulanacak sistemle haftanın yedi günü e-sınav’a girebilecek adaylara yine internet üzerinden hazırlanma kolaylığı sağlayan uygulamaya https://www.facebook.com/TrafikHayattir/ adresinden ulaşabiliyor. Teste başlamak için sayfanın “Mesaj Gönder” bölümüne “Teste başla” yazmak yeterli oluyor. Uygulama, gelen sorulara verdiğiniz yanıtları anında değerlendirerek doğru yanıtı öğrenmenizi sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>