Travelex ransomware kurbanı oldu

0

Uluslararası ödeme hizmetleriyle tanınan İngiliz para transferi ve döviz işlemleri şirketi Travelex, hackerlar’ın kurbanı oldu.

Dev finansal kuruluş rehin alındı

Tüm bilgisayarlarına ransomware zararlısı bulaşan şirket, bilgisayarlarını kapatıp kağıt ve kalemle çalışmaya başlamak zorunda kaldı.

Şirketin 30 ülkeye yayılmış ofislerinde büyük bir güvenlik krizi yaşanıyor.

Saldırının arkasında ise Sodinokibi isimli hacker grubunun olduğu ve şirketten 6 milyon dolar değerinde kripto para fidyesi istediği söyleniyor. Öte yandan şirketi fidyeyi ödemesi halinde bilgisayar sistemlerini kurtarabileceğinin garantisi de bulunmuyor.

Aynı grup 6 ay önce de şirketin müşteri veri tabanını çalmıştı. Şimdi, fidyenin ödenmesi halinde bu veri tabanını silip kullanmayacaklarını, ayrıca şirketin bilgisayar sistemlerini de açacaklarını dile getiriyorlar.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>