Trend Micro bulut şirketi satın aldı

0

Trend Micro bulut

Trend Micro bulut şirketi Cloud Conformity’i satın aldığını açıkladı. Bu satın almayla Tren Micro, bulut teknolojisini geliştirmeyi hedefliyor.

Trend Micro bulut teknolojisini geliştirecek

Trend Micro, Avustralya merkezli bulut güvenliği şirketi Cloud Conformity’i, 70 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla Trend Micro, bulut altyapısı yapılandırmalarında göz ardı edilen güvenlik sorunlarının incelenmesini ve giderilmesini hedefliyor.

Ayrıca Cloud Conformity’inin tüm çalışanları da Trend Micro bünyesine katılacak. Şirket, mevcut Cloud Conformity müşterilerinin Trend Micro’nun mevcut 16.000 hibrit bulut müşteri tabanını daha da büyüteceğini belirtti.

Trend Micro CEO’su Eva Chen, daha fazla şirketin buluta geçtikçe müşteriler ve kendileri için yönetilmeyen risklerin ve bulut uygulamalarının iyileştirileceğini söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>