Trend Micro siber güvenlik yetenek avını başlattı

0

Trend Micro, dünya çapında yüzlerce takımın katılacağı, 4. Geleneksel Capture the Flag (CTF) yarışmasını duyurdu. Yarışma; siber suçlar, hedefli saldırılar, nesnelerin interneti(IoT) ve sektörel kontrol sistemleri gibi günümüzün kritik alanlarında katılımcıların bilgilerini pratiğe dökme imkanı sunuyor.

Sektöre yeni profesyoneller kazandırmak

Trend Micro CEO’su Eva Chen Trend Micro’da dijital bilgi alışverişini daha güvenli hale getirmek için yaptığı çalışmalarda kötü niyetli kişilerle savaşmak için istek duyan, yetenekli profesyonellerin de büyük payı olacağını belirtiyor. Chen “Çok daha güçlü profesyonellere ihtiyacın gittikçe arttığını fark ettik. Bunun neticesinde dört yıl önce Capture the Flag’in global organizasyonu ile birlikte yetenekli ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen gençleri desteklemeye ve geliştirmeye başladık. Profesyonel katılımcıların ise yetkinliklerini artıracak şekilde destek oluyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Online eleme ve final olmak üzere iki tur şeklinde yapılacak Capture the Flag’in ilk turu 15 – 16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Online elemeden oluşan ilk turda takımlar, farklı güvenlik problemlerini ne kadar hızlı çözebileceklerini ortaya koyan sorulara yanıt verecek. İlk 10’a giren takımlar ise; 15 – 16 Aralık’ta Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilecek finallere gitmeye hak kazanacak.

Birinci olan takım 9 bin dolar ödülün yanında, takımın her bir üyesi de ‘Sıfırıncı Gün Girişimi Ödül Programı’nda kullanmak üzere 15 bin puan kazanacak. İkinci ve üçüncü takımlar da sırasıyla 3 bin dolar ve 2 bin ödül puanı kazanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>