Bulut güvenliğinde çıta yükseliyor

0

Trend Micro yaptığı duyuruyla yerinde ve özel olarak kurulan bulut altyapılarında güvenliği sağlamak için VMware’in vCloud Hybrid Service altyapısına ileri seviye güvenlik çözümleri sunacağını belirtti. Bu sayede Trend Micro’nun Deep Security çözümü ile fiziksel ve sanal ortamlarla birlikte bulut altyapılarında güvenlik kontrolleri ve ilkelerinin yönetilmesi konusunda maliyet düşürücü ve kolaylaştırıcı bir hizmet sağlanabilecek.

Trend Micro’nun bulut ve veri merkezi konularındaki çözümü Deep Security, sanallaştırma ve bulut altyapılarında yüksek oranda yatırım geri dönüş değeri sağlıyor. Bunun yanında yüksek güvenlik katmanı, sızıntı denetimi ve engellenmesi, zararlı yazılım takibi, bütünlük denetimi, açık nokta denetimi, güvenlik duvarı ve SSL gibi hizmetler sunuyor.

Trend Micro’nun Deep Security çözümü, sunduğu güvenlik özellikleri ile fiziksel, özel sanal bulut veri merkezi yapılarını tek bir yerden yönetebilme avantajı sağlıyor. Bununla beraber, SaaS hizmeti olarak alınan sunucu ve uygulama güvenliği içinde geçerli olması ve yönetiminin son kullanıcıya verilebiliyor olması büyük teknik avantajlar sağlıyor. Dolayısı ile Deep Security, SaaS hizmeti sağlayan servis sağlayıcıları için ve bu hizmeti kullanan müşteriler için öncelikli tercih olmaya devam ediyor. Aynı zamanda günümüzde SaaS hizmeti alındığında veri güvenliğini sağlamak ve zorunlu regülasyonlara uyum noktasında, veri şifreleme özelliği sağlayan Trend Micro Secure Cloud ile entegre çözümü barındırıyor. Bu entegrasyon sayesinde SaaS hizmeti alan kurum yada kişiler kendi veri merkezlerinde sağladıkları veri güvenlik seviyesini kolayca sağlayabiliyorlar.

Deep Security, SaaS hizmeti olarak barındırılan yada kurumun, fiziksel ya da VMware sanallaştırma yapısında çalışan web tabanlı uygulamaların, güvenlik zafiyetlerini tarayan, dayanıklılık testi yapan ve bunları raporlayan Deep Security for WebApp ile de entegrasyon sağlıyor. Bu entegrasyon sayesinde, günümüzde yoğunlukta kullanılan web tabanlı uygulamalarında güvenlik risklerini ortaya çıkarmak ve bunların kapatılması için bütünleşik ve merkezi bir çözüm olarak sunuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>