Trend Micro’dan, 100 milyon dolarlık yeni girişim fonu

0

Trend Micro gelişmekte olan teknoloji pazarlarını keşfetmek için oluşturduğu kurumsal girişim fonunu duyurdu. Trend Micro, 100 milyon dolarlık başlangıç yatırım fonu ile Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi çok hızlı büyüyen alanlarda fikir üreten startupları destekleyecek.

Gartner’ın tahminlerine göre 2020 yılına kadar 26 milyar cihaz internete bağlanacak. Trend Micro’nun kurucusu ve CEO’su Eva Chen,  “Cihaz sayısındaki hızlı artış, dünyanın çalışma, düşünme ve davranış şeklini değiştiriyor. Ekosistemin halen gelişmekte olduğu açık… Kurumların ve bireylerin bu yeni gerçeklikte güvenli bir şekilde faaliyet gösterebilmelerini ve yaşamalarını sağlamak için yapılması gereken şeyler var.” açıklamasında bulundu.

Trend Micro’nun bu girişimi, start up şirketlere finansal destek sağlamanın yanı sıra küresel tehdit istihbaratına, stratejik işbirliklerine ve dünya genelinde 28.000’den fazla iş ortağının yer aldığı kanalına erişim imkânı sunacak.

Ayrıca Trend Micro’nun bu fonundan faydalanabilecek firmalar; gelişmekte olan ekosistem fırsatlarını değerlendirmek, talepleri karşılayamayan iş modellerinin yerini alacak yeni iş modelleri yaratmak, pazardaki ihtiyaçlara göre yeni çözümler sunmak ve talepler için yeterli bir çözüm sunulamadığında gerekli olan bilgi birikimini yanlarında bulmak gibi sayısız faydalardan yararlanabilecekler. Edinilen bu bilgiler ve faydalar sayesinde Trend Micro da, şirket içindeki siber güvenlik çözüm planlamalarını da geliştirme imkanına kavuşacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>