Trend Micro’nun hedefinde nesnelerin interneti var

0

TrendMicro_IoTGünümüzde akıllı telefonlar ve tabletleri kapsayan mobil cihazların sayısı 7.7 milyara ulaştı. Bu sayının 2018 yılında tam 12 milyar cihaza ulaşacağı öngörülüyor. Mobil cihazların yanında Nesnelerin İnterneti teknolojileriyle birlikte akıllı ve internet bağlantılı eşyaların çoğalması da internet ve veri güvenliği konusunda yepyeni bir alanı tartışmaya açıyor. Bu alanda küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro, hem kurumlar hem de bireysel kullanıcılara yönelik mobil güvenlik çözümlerini Dünya Mobil Kongresi 2015 (MWC) kapsamında sergilerken Nesnelerin İnterneti teknolojilerinin veri güvenliğinde öncülüğü de üstlendiğini duyurdu.

Trend Micro bu doğrultuda Nesnelerin İnterneti teknolojilerini tüm dünyada yaygın hale getirmeyi amaçlayan AllSeen Alliance’a katıldı. Birçok farklı endüstriden kurumların işbirliğiyle oluşturulan ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan AllSeen Alliance, tüm cihazlar ve uygulamaların birbiriyle kolaylıkla bağlantıya geçebilmesi için çalışmalar yaparak Nesnelerin İnterneti teknolojilerinin uluslar arası kullanılabilirliğini sağlıyor. Trend Micro AllSeen Alliance bünyesinde güvenlik alanında danışmanlık vermenin yanında Nesnelerin İnterneti teknolojilerinin güvenliği için çalışmalar yapacak.

“Kullanıcıların her seviyede güvenliğini sağlıyoruz”

Etkinliğe katılan Trend Micro Kurucusu ve CEO’su Eva Chen, nesnelerin internetinin, akıllı ev aletlerinden çok daha fazlasını kapsayan bir kavram olduğuna dikkat çekerken, “Özellikle mobil cihazların kurumsal verilerin işlenmesi ve iş süreçlerindeki kullanımı arttıkça mobil saldırılara karşı hazırlıksız olan kurumların ve bireylerin zarar görmeleri de kaçınılmaz hale geliyor.” yorumunu yaptı.

Etkinlik kapsamında Trend Micro’nun nesnelerin interneti ve mobil güvenliğe odaklanan Safe Mobile Workforce, Security Everywhere ve Security at Home gibi kurumsal ve bireysel çözümleri hakkında birçok uygulama da gerçekleştirildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>