TripAdvisor yemek siparişi almaya başlıyor

0

Online otel arama ve rezervasyon servisi TripAdvision ABD’de yemek sipariş servisi Grubhub ile işbirliğine giderek yemek siparişi de almaya başlıyor.

Yayın hayatına başladığında turistler için oteller hakkında önceki ziyaretçilerin yorumlarını ve tavsiyelerini yayınlayan bir servisken birkaç sene önce otellerde rezervasyon yaptırmaya da başlayan, ardından restoranları da hizmetine katarak restoranlar hakkında yorum ve tavsiye yayınladığı gibi yemek rezervasyonu da yapmaya başlayan TripAdvisor, artık restoranlardan eve sipariş de alacak.

Restoranda mı yiyelim, eve mi gelsin?

Yeni yemek siparişi sistemi TripAdvisor’daki tüm restoranlar için geçerli olmayacak. Sadece Grubhub ile anlaşmalı olan restoranlardan sipariş verilebilecek. Kullanıcı restorandan sipariş vermek istediğinde GrubHub’ın ara yüzü açılacak ve sipariş işlemleri bu arayüz üzerinden tamamlanacak.

TripAdvisor’ın bu hizmeti ABD’de denemesinin ardından başka ülkelerde Grubub veya rakip online sipariş servisleri ile benzer uygulamalara gitmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>