Troll meselesine Büyük Britanya Prensi el attı

0

İnternetteki troll ve sanal saldırganlık meselesi, dijital dünyanın en büyük problemlerinden birine evriliyor.

Satışı için büyük teknoloji şirketleri ile pazarlık masasında olan Twitter’daki baş edilemeyen troll problemi nedeniyle Disney’in masadan kalkarak Twitter’ın fiyatının düşmesine neden olması henüz çok yeniyken mesele şimdi de Büyük Britanya Prensi William el atıyor.

Kraliçe’nin büyük oğlu görev başında

Kraliçe Elizabeth’ten İngiltere’nin kralı olacak Prens William, baba olduktan sonra, çocukların internette daha sağlıklı bir geleceğe sahip olabilmesi için sosyal projelere el atmıştı.

Prens şimdi internetteki troll meselesinin nasıl çözülebileceğini konuşmak üzere Facebook ve Apple’ın CEO’ları ile toplantı yapacak.

Mark Zuckerberg ve Tim Cook ile görüşmek için Californiya’ya gitme kararı alan Prens Williams aynı zamanda Google, Snapchat, Facebook ve Twitter’ın İngiltere’deki CEO’larından oluşan özel bir görev gücü oluşturmuş durumda. Bu görev gücüne Web’in mucidi olarak bilinen Sir Tim Berners-Lee de dahil.

Prens, görev gücünden, interneti daha temiz, daha güvenli bir yer yapmak için gerekli kuralları ve yöntemleri araştırmalarını istemişti. Söz konusu ekip Mart 2017’de sorunun tespitini ve çözümünü içeren geniş bir raporla Prens’in karşısına çıkacak.

ABD-İngiltere ele ele dünyayı kurtaracaklar

Prens elindeki bu raporla ABD’deki büyük teknoloji patronlarının karşısına çıkmayı ve İngiltere’nin çözümünü onlara anlatarak iş birliği kurmak istiyor. Şimdilik bu gezinin ne zaman yapılacağı belli değil ancak Mart 2017’den sonra gelecek olan raporun değerlendirmesi ve hazırlanacak sunumların bitirilmesi ardından operasyonun ABD ayağının start alması bekleniyor.

Bakalım, kimsenin çözümünü bulamadığı internetteki troll problemine, İngiltere’nin yakışıklı prensi bir son verebilecek mi?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>