TROY için geri sayım başladı

1

Türkiye’nin fintech benimseme alanında dünya lideri olduğu haberini sizlerle henüz paylaşmıştık ki, Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM) Türkiye’nin ödeme yöntemi (TROY) için tarih verdi. Visa ve MasterCard gibi global ödeme sistemi devlerine yerli bir rakip olmanın yanı sıra, Türkiye’nin finansal teknolojiler (fintech) alanındaki en büyük değerlerinden biri olması beklenen bu yöntem, 28 Nisan Perşembe günün yapılacak basın toplantısıyla hayatımıza girecek.

İlk olarak geçtiğimiz yılın eylül ayında duyurulan TROY’un 2016 yılı içerisinde kullanıma açılacağı belirtilmişti. 28 Nisan’daki toplantının ardından ise bu bekleyişin çok sürmeyeceğine inanıyoruz. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, ShiftDelete.Net‘e verdiği özel röportajda yeni ödeme yöntemi ile birlikte 2023 yılında yüzde 100 nakitsiz topluma ulaşmayı hedeflediklerini belirtmişti. Röportajın tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>