Truemessenger istenmeyen SMS’lerden koruyor

0

Truemessenger+logoTruecaller, SMS deneyimini daha akıllı ve daha sosyal yaparak iletişim kurma şeklini değiştiren Truemessenger uygulamasını tüm dünyanın kullanımına açtığını duyurdu. Bugün itibariyle Google Play’den Android telefonlar için indirmeye açılan Truemessenger, cep telefonunuzdaki kısa mesaj uygulamasının yerini alıp, spam SMS’leri tanımlayarak otomatik engelliyor ve bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu gösteriyor. 150 milyonluk kullanıcı kitlesinin katılımı ile kullanıcılar, artık can sıkıcı izinsiz iletiler ile uğraşmak zoruna kalmayacak.

Truemessenger, SMS’lerinize sosyal içerik ekleyerek güvenliği artırıyor. 1,7 milyar telefon numarası bilgisi içeren Truecaller veri ağı ile entegre çalışan Truemessenger, kamuya açık sosyal ağlardan edindiği kullanıcı bilgileri ile telefon numaralarını eşleştiriyor. Bu eşleştirme sonrasında SMS gönderen kişinin adı, fotoğrafı ve kamuya açık diğer bilgileri görüntüleniyor. Aynı e-postalarda yapıldığı gibi Truemessenger sayesinde SMS’lere de spam kuralları ve filtreleri uygulanabiliyor. Böylece spam SMS’ler başka bir klasörde toplanılabildiği gibi hiç alınmayabiliyor ve kullanıcıların gelen kutusu yalnızca gerçekten kendilerini ilgilendiren SMS’ler ile düzenli bir şekilde duruyor.

Truecaller mobil spam’e savaş açtı

Global olarak, her yıl gönderilen 1,2 trilyon SMS’in %15’inin (180 milyar) spam olduğu biliniyor. Diğer iletişim kanallarının hızla gelişmesine rağmen SMS hala Türkiye’deki pazarlamacıların ve dolandırıcıların en çok kullandığı kanal olma özelliğini koruyor. Bu SMS’ler indirim teklifleri, pazarlama promosyonları, kredi kartı dolandırıcılığı gibi içeriklere sahip olabiliyorlar. Spam SMS iletileri kişisel veya finansal verilerin çalınması gibi çok ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Truemessenger bu soruna doğrudan bir çözüm sunuyor. Truemessenger ile tüm spam SMS’lerin kimden geldiklerini görüp, engellemek veya filtrelemek kullanıcının kontrolüne geçiyor.

Truemessenger ile yapılabilecekler:

·         Kendi telefon rehberinizde olmasa bile bilinmeyen bir telefon numarasını bir isimle ilişkilendirebilmek.

·         İstenmeyen numara ve kişilerden gelen SMS’lerden kurtulmak.

·         Spam mesajların ayrı bir klasörde tutulduğu, temiz bir gelen kutusu.

·         Genellikle spam SMS’ler ile ilişkilendirilen anahtar kelimeler veya numara kombinasyonları ile kişisel filtreler oluşturabilmek.

 

Truecaller CEO’su ve Kurucu Ortağı Alan Mamedi, “Şu an cep telefonumuza ne kadar çok spam SMS geldiğini düşündüğümüzde iletişimin Vahşi Batı’sında olduğumuzu varsayabiliriz. Kuralların veya kanunların olmadığı, olsa bile uygulanmadığı, diğer iletişim alanlarının gelişmesine rağmen her gün hiç durmadan spam SMS almamızı engelleyecek hiçbir atılımın gerçekleşmediği bir yerdeyiz” diyor. Mamedi, “Truemessenger’ın tüm dünyada kullanıma sunulması ile küresel kullanıcı topluluğumuzun gücü ile sizin şahsi ağınızın gücünüzü birleştiriyor ve bir daha asla bilinmeyen numaralardan gelen spam SMS’lere maruz kalmamanızı sağlıyoruz” diyerek sözlerine devam ediyor.

Truemessenger şu an Android telefonlar için ücretsiz olarak indirilebiliyor ve Truecaller ile Truedialer uygulamalarının tamamlayıcı bir ayağını oluşturuyor. Truedialer Android ve Windows Phone platformları için ücretsiz indirilebiliyor. Truecaller ise Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Tizen ve Nokia platformlarında ücretsiz olarak mevcut.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>