Trump giderayak TikTok’un peşine düştü

0

TikTok veri merkezi

Başkanlığının son yılında Çinli TikTok’un hızlı yükselişine karşı koyamayınca, TikTok’u ABD’li şirketlerin satın alması için tehditler savuran Başkan Trump, seçmiş kaybetmiş olmasına rağman TikTok’un peşini bırakmıyor.

Trump TikTok’u unutmadı

TikTok’un ABD operasyonlarını TikTok Gobal isimli bir şirketle ve ABD’li şirketlerle ortak olarak ByteDance’ın ABD operasyonlarından tamamen çıkması için Trump bastırmaya devam ediyor.

ABD operasyonlarını satın almak isteyen Oracle ve WalMart’ın teklifini kabul eden Bytedance, satın alma işlemini olabildiğince geciktirerek, Trump’ın görevi bırakacağı 2021 Ocak ayına kadar sorunu dondurmaya çalışıyor. Ancak Trump yönetimi, henüz güç elindeyken, TikTok’u ABD’den çıkarmak için operasyonuna devam ediyor.

Bytedance şimdilik mahkemede şansını denese de, Biden de başa geldiğinde, durum değişmeyebilir zira Trump gibi Biden da TikTok’un güvenlik riski oluşturduğunu düşünüyor ve başkanlık kampanyası boyunca çalışanlara telefonda TikTok kurulması yasaklanmıştı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>