Trump karşıtları Twitter’ı satın mı alacak?

0

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump, Twitter’a karşı olan büyük ilgisi ile tanınıyor. Trump Başkan seçildikten sonra verdiği bir demeçte de, Twitter olmasa seçimleri kazanmasının mümkün olmadığını, medyanın kendisine yer vermediğini ve sesini ancak Twitter’dan duyurabildiğini açıklamıştı.

Trump için vazgeçilmez bir iletişim aracına dönüşen Twitter ise Trump’ın tweetleri nedeniyle çoğu zaman zor anlar yaşıyor. Bazen saldırgan tweetler yayınlayan Trump’ın hesabının kilitlenmesini isteyen kullanıcılar Twitter’a baskı yapıyor ancak Twitter yönetiminin ABD başkanı ile kavga etmeye gönüllü olmadığı biliniyor.

Ancak şimdi bu konuda gönüllü olacak birileri Twitter’ı satın alabilir. goFundme servisinde başlayan bir topluluk fonlaması projesi, Twitter’ın yönetim kuruluna girmek için yeterli fonu toplamayı umut ediyor. Star Wars filmlerinin baş rol oyuncusu Mark Hamill’in de destek verdiği fonlama amacına ulaşırsa, Twitter yönetiminde söz sahibi olmaya yetecek kadar büyük bir fon toplayıp mikroblog sitesine ortak olacak fon yönetiminin ilk işi ise Trump’ın hesabını silmek olacak.

Fonda şimdilik 85 bin dolar toplanmış durumda. Hedef ise 1 milyar dolar toplamak. 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>