Trump kazandı ve Amazon’un başı dertte

0

Trump’ın başkanlık yarışını kazanması, ABD’deki teknoloji sektörü açısından çok hayırlı olmayabilir. Özellikle de Jeff Bezos’un sahibi olduğu Amazon’u çok kötü günler bekliyor.

Trump’ın teknolojiden anlamadığı ve teknoloji şirketlerine karşı olumsuz görüşlere sahip olduğuna dair yorumlar ortaya çıkmaya başlamışken ayrıca bir Amazon konusu gündeme geldi.

Amazon’un sahibi ünlü iş adamı Jeff Bezos ile Donald Trump arasındak husumet, başkanlık yarışı sırasında da kendini gösterdi.

Bezos’un sahip olduğu ünlü gazete The Washington Post, Trump aleyhine her türlü fırsatı kullanarak Trump’ın kampanyasını zedeleyecek manşetler atmasıyla dikkat çekti. Bu kavga o kadar büyüdü ki, Donald Trump bizzat “Başkan olursam Jeff Bezos’u çok zor günler bekliyor,” diyerek Bezos’u açıkça tehdit etti.

Ve şimdi o senaryo gerçekleşti. Donald Trump artık ABD Başkanı oldu ve seçim yarışı süresince  Trump’ı vergi kaçakçısı olarak suçlayan Washington Post ile sahibi Jeff Bezos ve elbette Amazon’u çok zor günler bekliyor. Donald Trump’ın, elindeki yetkilerle e-ticaret devini çok sıkıştıracağı ve bulacağı her açığı milyar dolarlık cezalara çevirteceği tahmin ediliyor.

Trump, Jeff Bezos’un Washington Post’ta masrafları büyük göstererek veya farklı alışverişlerle diğer şirketlerindeki büyük geliri vergiden kaçırdığını düşünüyor. Dolayısıyla Ocak ayından sonra vergi müfettişlerinin Bezos’un şirketlerini didik didik incelemesi bekleniyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>