Trump Twitter’da kullanıcılara engel koymak istiyor

0

ABD Başkanı Donald Trump, daha önce bir Twitter kullanıcısını engellediği için bu kullanıcı tarafından dava edilmiş ve ABD Başkanı’nın hiçbir vatandaşı engelleyemeyeceği uyarısı alarak engelleri açmak zorunda kalmıştı.

Hoşuna gitmeyen herkesi engellemek istiyor

Ancak Trump bu karardan hiç hoşnut değil. Trump’ın avukatları kararı temyiz etmek için üst mahkemeye başvurdular.

Trump Twitter hesabının kendi kişisel hesabı olduğunu ve istediği gibi yönetebileceği savını öne sürüyor. Ancak mahkeme Başkan’ın kurumsal kimliğinin ve özel hesabından yaptığı duyuruların, bu hesabı artık kamu malı yaptığını, her Amerikan vatandaşının da bu duyurulara erişme hakkı olduğunu dile getiriyor.

Başkan’ın kimseyi engelleyemeyeceği kararı çıktığından beri, ABD’de muhalif gençler Trump’ın yüksek egosunu zedeleyecek çok ağır yorumlarla Trump’ın Twitter hesabına saldırıyorlar. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>