Trump’ı destekleyenleri işten atıyorlar

0

ABD’de, Donald Trump’ın tüm saldırgan söylemlerine rağmen başkanlık seçimlerini kazanması beklenmedik derecede büyük bir şok etkisi yarattı.

Yeni başkana sempati duyan bir ilkokul öğrencisinin, annesi tarafından evden atıldığını gösteren video medyada tartışma konusu olmuşken şimdi de teknoloji şirketlerinde başkanlık kavgası baş gösterdi.

Seçim döneminde, Trump haberlerini silen Facebook çalışanları ile bunun sansür olduğunu dile getiren Facebook çalışanları arasındaki tartışmaya Zuckerberg müdahil olmak zorunda kalmıştı ve hiçbir haberin silinmeyeceğini söylemişti. Zuckerberg’ün bu tavrı, seçimden sonra Clinton’ın ekibi tarafından, rakibine seçimi kazandıran önemli bir faktör olarak sayılmıştı.

Trump’ı destekleyenleri aramızda istemiyoruz

Şimdi ise, yemek siparişi servisi grubHub’da çalışanlara gönderilen mektup konuşuluyor.

Şirketin CEO’su Matt Maloney çalışanlara gönderdiği mektupta “eğer Trump bu şirkette çalışıyor olsaydı, o saldırgan söylemleri nedeniyle anında kovulurdu. Eğer siz de yeni başkanı destekliyorsanız, hemen istifa edin,” ifadeleri dikkat çekti.

ABD’de yeni başkana karşı protestolar hala devam ediyor ve polis yöneticileri bu hareketlerin protestodan isyana dönüşmek üzere olduğunun altını çiziyorlar.

Öyle görünüyor ki, sokaklardaki kavgalar, teknoloji şirketlerinde çalışan gençlerin arasına da yayılmak üzere. Yeni hafta ile birlikte başka şirketlerde de şiddetli tartışmalarının baş göstermesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>