Trump’ı öldürmek isteyen CEO işten atıldı

0

Network güvenliği alanında hizmet veren bir Start-up olan PacketSled, hiç beklemediği bir konuyla gündeme taşındı.

Şirketin CEO’su Matt Harrigan, ABD Başkanlık seçimlerinde beklenmedik bir başarıyla Başkan seçilen Trump’a öfkesini Twitter’dan ölüm tehdidi yayınlayarak paylaşınca ortalık karıştı.

Ölüm tehdidini ciddiye alan Trump taraftarları, şirketi şikayet bombardımanına tutunca, Harrigan Trump’tan özür dilemek zorunda kaldı. Öfkeyle tweet attığını kabul eden Harrigan aynı zamanda şirketteki görevi için sunduğu istifa dilekçesinin de kabul edildiğini açıkladı.

Ölüm tehdidinin şakası olmaz

Böylece, Trump tartışmaları yüzünden teknoloji sektöründe işini kaybeden yüzlerce insana bir CEO da katılmış oldu.

Daha önce de seçim sürecinde, Facebook’ta Trump haberlerinin görünmesine itiraz eden Facebook çalışanları toplu olarak istifa etmişlerdi. Seçimden sonra ise yemek sipariş servisi GrubHub’ın CEO’su çalışanlarına gönderdiği şirket içi memoda, Trump’ın görüşlerini paylaşan, savunan veya onaylayan herkesin istifa etmesini istemişti.

Trump’ın henüz fillen başkan olmadığını da göz önüne alacak olursak, Ocak ayından sonra görevi fiilen devralmasının ardından başlatacağı “sansasyonel” uygulamalar ve yapacağı “sivri” açıklamalarla, özellikle teknoloji sektöründeki genç çalışanlar arasında büyük tartışmalara neden olacağını tahmin etmek zor değil. Ocak ayından sonra, çalışanlarını yeni Başkan’a “sataşmamaları” konusunda uyaran şirket yöneticileri ile genç çalışanlar arasındaki tartışmaların, büyük istifa dalgalarına neden olması kaçınılmaz görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>