TSMC çip harcamalarını artıracak

0

TSMC çip harcamaları

TSMC çip harcamalarını artırmak için planlama yapıyor. Şirketin son üç aylık gelirini artırması, yatırım imkanları sağladı.

TSMC çip harcamaları için harekete geçti

COVID-19 salgını sırasında akıllı telefonlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve diğer cihazlarda kullanılan yarı iletkenlere yönelik artan talep, çip kıtlığına neden oldu. Otomobil üreticilerini ve elektronik üreticilerini üretimi azaltmaya zorlarken, TSMC ve diğer yonga üreticilerinde sipariş defterlerini dolu tutuyor.

Tayvan bölgesinde bulunan ve Qualcomm Inc. gibi müşterileri de bulunan büyük bir Apple tedarikçisi olan TSMC, dördüncü çeyrek karında yüzde 16,4 artış kaydetti.

Şirket, bu yıl sermaye harcamalarını 40 milyar ila 44 milyar dolar arasında artırmayı beklediğini söyledi. Geçen yıl ise şirket, 30 milyar dolar harcadı.

5G teknolojisi ve yapay zeka uygulamaları gibi yeni teknolojiler de çip talebini artırdığından, TSMC 2021’de önümüzdeki birkaç yıl içinde 100 milyar dolarlık bir genişleme planı duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>