TSMC çip kıtlığı döneminde rekor kırıyor

0

TSMC çip kıtlığı

TSMC çip kıtlığı yaşanırken, satışlarda rekor kırıyor. TSMC çeyreklik dönemdeki gelirini ve gelecek çeyrek tahminini paylaştı.

TSMC çip kıtlığına rağmen rekorlara devam ediyor

Tüm dünyada teknoloji devleri çip tedariki konusunda ciddi sorunlar yaşıyor. Çip üretiminde dünya devi TSMC ise artan taleple birlikte rekor miktarda gelir elde etmeye devam ediyor.

İkinci çeyrek sonuçlarına göre TSMC bu dönemde kazancını yüzde 11 oranında artırmayı başardı. İçerisinde bulunduğumuz üçüncü çeyrekte ise TSMC’nin gelirini yüzde 21 ila 23 aralığında artırması bekleniyor.

TSMC’nin organizasyonu aslında otomobil üreticilerinin üretimi kesmesini ve pandemi boyunca akıllı cihaz, dizüstü bilgisayar ve hatta cihaz üreticilerine zarar vermesini gerektiren dünya çapında bir çip kıtlığı tarafından desteklendi. TSMC, otomotiv sektöründe çip kıtlığının müşterileri için bu çeyrekten itibaren yavaş yavaş düşeceğini ancak genel yarı iletken kapasitesi sıkılığının potansiyel olarak gelecek yıla dek süreceğini tahmin ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>