TSMC fiyat artışına gidebilir

0

TSMC fiyat

Edinilen son bilgilere göre TSMC fiyat artışına gidebilir. TSMC’nin yüzde 25 oranında artış yapabileceği konuşuluyor.

TSMC fiyat artışı uygulayabilir

Döküm sektörü tüketici taleplerini karşılayabilme konusunda oldukça zorlu bir dönemden geçiyor. Bu durum, döküm şirketlerinin fiyat artışına gitmesine de neden oluyor.

Tayvan merkezli döküm şirketi TSMC, hammedde kıtlığı nedeniyle fiyat artışına gidebilir. TSMC’nin 12 inçlik zarlar için yüzde 25 oranında fiyat artışı uygulayabileceği konuşuluyor. Bununla birlikte donanım sektöründe yeni bir kriz de meydana gelebilir.

5nm üretim sürecine tam anlamıyla adapte olmaya çalışan TSMC, birçok sorunla da mücadele ediyor. Tayvan’daki su kıtlığından, fazla mesai ücretlerinin ödenememesine kadar TSMC’nin önünde birçok problem bulunuyor.

2022 yılı ikinci yarısında 3nm üretim sürecine geçmek isteyen TSMC, bu geçiş sürecine kadar toparlanmaya çalışıyor. TSMC’nin uygulayacağı yeni fiyat politikası, sektörde birçok yönden değişikliğe neden olabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>