TSMC küresel çip sıkıntısının üstesinden gelmek istiyor

0

TSMC küresel çip

TSMC küresel çip sıkıntısının üstesinden gelmek için tüm gücüyle çalışıyor. TSMC, tüm paydaşlarıyla ortak bir şekilde hareket ettiğini söyledi.

TSMC küresel çip sıkıntısına dikkat çekti

Tayvanlı TSMC Beyaz Saray toplantısına katılmasının ardından yaptığı açıklamada, küresel bir yarı iletken sıkıntısının üstesinden gelmek için tüm paydaşlarla aktif olarak desteklendiğini ve birlikte çalıştığını söyledi.

Açıklamada, “TSMC bu çabada güçlü bir ortak oldu ve bu zorluğun üstesinden gelmek için benzeri görülmemiş adımlar attı” dedi. Ayrıca “ABD tarihindeki en büyük doğrudan yabancı yatırımlardan biri olan Phoenix, Arizona’daki gelişmiş 5nm yarı iletken fabrikasını içeren kapasite genişletme planımızın, yarı iletken kaynaklarında uzun vadeli istikrarı sağlamada endüstriyi desteklememizi sağlayacağından eminiz” ifadelerine yer verildi.

TSMC’nin yanı sıra Intel gibi devler de çip tedariki konusunda sıkı bir mücadele gösteriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>