TSMC Sony sensör üretimini hızlandırıyor

0

TSMC Sony sensör

TSMC Sony sensör üretimi çalışmalarına hız veriyor. Bunun için 10 milyar dolarlık yatırım yapılması ve yeni bir döküm tesisi kurulması hedefleniyor.

TSMC Sony sensör üretecek

Verinin artık daha değerli hale gelmesiyle, sensör üretiminde de yeni iş birlikleri ortaya çıkıyor.  2019 yılında TSMC ile Sony, sensör üretimi konusunda önemli bir anlaşmaya imza atmıştı.

İkili arasında yapılan anlaşmadaki kapasitenin, birkaç kat artması bekleniyor. Sony’nin bu konuda talebinde yaşanan artışla birlikte TSMC üretim konusunda daha fazla reaksiyon alacak. Bir tane üretim tesisini tamamen Sony için ayıran TSMC, artan talebi karşılamak için yeni bir döküm tesisi de kuracak.

Kurulacak bu döküm tesisi için Sony’nin 10 milyar dolar tutarında yatırım yapacağı belirtiliyor. Projelendirme çalışmaları Temmuz ayında başlayacak olan tesisin, 2021 yılı ortalarında hayata geçmesi bekleniyor. Sony için kurulan tesis, TSMC’nin en büyük gelişmiş tesisi unvanını da elinde bulunduracak.

Sony’nin TSMC ile olan anlaşmasında kapasite artışına gitmesindeki ana neden ise firmanın, 5G ile birlikte kamera sensörlerine olan talepte artış beklemesi. Sony, piyasada artacak bu talebi hızlı bir şekilde karşılamayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>