TTEC fidye yazılımı saldırısı ile gündemde

0

TTEC fidye yazılım saldırısı

TTEC fidye yazılım saldırısı ile gündeme geldi. TTEC’te yaşanan olay, iş birliği yaptığı diğer dev şirketleri de etkilemiş durumda.

TTEC fidye yazılım saldırısı için açıklama yaptı

Yaklaşık 61.000 çalışanı ve milyarlarca yıllık geliri olan şirket, bu hafta çalışanlarına “!RA!G!N!A!R!” başlıklı bir bağlantıya tıklamamalarını söyleyen bir mesaj gönderdi. Mesajın, saldırının üretken Ragnar Locker fidye yazılımı grubu veya onları taklit etmeye çalışan biri tarafından başlatılmış olabileceğini gösteriyor.

TTEC kurumsal iletişim başkan yardımcısı Tim Blair, bunun bir fidye yazılımı olayı olduğunu doğrulamadı, ancak şirketin bazı verilerinin şifrelendiğini ve “birkaç tesisteki ticari faaliyetlerin geçici olarak kesintiye uğradığını” söyledi.

Blair, “TTEC, bilgi güvenliği olay yanıt iş sürekliliği protokollerini derhal etkinleştirdi, ilgili sistemleri izole etti ve olayı kontrol altına almak için diğer uygun önlemleri aldı” dedi. Bair: “Şu anda dahil olan sistemleri dikkatli ve bilinçli bir şekilde geri yükleme sürecindeyiz. Ayrıca, olası etkileri belirlemek için koşullar altında tipik olan bir soruşturma başlattık. Müşterilerimize hizmet verirken TTEC genellikle müşterilerimizin verilerini saklamaz, ve bugüne kadar yürütülen soruşturma, müşterilerin verilerinin ihlal edildiğini tespit etmedi. Bu soruşturma devam ediyor ve soruşturmanın sonuçlarına göre uygun şekilde ek önlemler alacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>