Techinside Google News
Techinside Google News

TÜBİSAD yönetim kurulu başkanı değişti

Bilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Mehmet Ali Tombalak seçildi
- Advertisement -

12 Mayıs’ta yapılan Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Ali Tombalak seçildi. Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşti. Genel Kurul’da 21 asil 9 yedek Yönetim Kurulu üyesi belirlenirken, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Ali Tombalak seçildi. 

Genel Kurul’da açılış konuşması yapan TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kızıltan, şunları söyledi: “TÜBİSAD’ın bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründeki öncü STK pozisyonunu koruması sağlanırken, Türkiye’nin kalkınması ve gelişmesi için bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün kilit bir rol üstlenmesi de kaçınılmaz olacaktır. Teknolojiye yatırım yaparken Türkiye’yi ve Türkiye’nin geleceğini düşünüyoruz ama dünyanın geleceğinden uzak olmadan. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma hedefiyle, geleceğin Türkiye’sini şekillendirmeye çalışan insanlar olarak yönümüz bilimin yolu, yolumuz teknoloji yoludur. TÜBİSAD olarak bu sorumluluğun bilincindeyiz. Her yıl olduğu gibi önümüzdeki dönemde de dijitalleşmenin şekillendireceği ve ülkemizin ortak hedeflerine uzanan bu heyecan verici yolculukta imza atılacak her başarı ortak çabalarımızın eseri olacaktır.  Yarattığımız tüm bu değerlerdeki katkılarından dolayı üyelerimize, çalışma gruplarımıza katılan temsilcilere ve Genel Sekreterlik ekibimize teşekkür ederim.”
 
TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Mehmet Ali Tombalak ise yaptığı teşekkür konuşmasında şunları ifade etti: “Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün ülkemizdeki tarihçesiyle yaşıt olan derneğimizi bugünlere taşıyan ve bu büyük aileye katkı veren tüm yönetim kurulu başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve TÜBİSAD emektarlarına şükranlarımı sunuyorum. Hep birlikte bu bayrağı çok daha ileri noktalara taşıma azmiyle çalışmak için hazırız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde, sektörümüzün tüm bileşenleriyle şekillendirdiği parlak bir gelecek önümüzde uzanıyor. Sahip olduğumuz bilgi birikimini, entelektüel sermayeyi, sosyal kabiliyetlerimizi ortak bir akıl çerçevesinde kullanarak etkin, şeffaf ve uzlaşmacı bir yönetim felsefesinin takipçileri olacağımızdan emin olmanızı isterim.”

Mehmet Ali Tombalak kimdir?

1987 yılında mezun olduğu Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nin ardından Marmara Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Profesyonel hayatına Gaziantep Türk Telekom’da santral mühendisi olarak başlayan Tombalak, 1989-1994 yılları arasında Teleteknik’te iş hayatına devam etmiştir. 1994 yılında Probil’de satış müdürü olarak başladığı görevine genel müdür olarak devam etmiş ve bu görevini şirketin 2001 yılındaki satışına kadar sürdürmüştür. 2002 yılında yabancı bir ortak ile kurduğu Eastern Networks Türkiye’nin genel müdürlüğünü üstlenmiştir. 2007 yılında Probil yönetiminin isteği üzerine ikinci defa gruba CEO olarak katılmış ve bu görevi 2012 yılında Probil’in Netaş’a satılmasına kadar devam ettirmiştir. Netaş’ta altı yıl kurumsal sektör genel müdürlüğünü yaptıktan sonra kendi isteğiyle ayrılmıştır.
Halen kurucusu olduğu Fineksus’un yönetim kurulu başkanlığı yanında, girişimcisi olduğu şirketlerin yönetim ekiplerini desteklemekte ve gönüllü mentorluk yaparak çalışmalarını sürdürmektedir.
 
 
TÜBİSAD’ın yeni Yönetim Kurulu üyeleri şu şekilde sıralandı:
 

MEHMET ALİ TOMBALAKFİNEKSUS BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ TİC. A.Ş.YK Başkanı
MEHMET ALİ AKARCAKOÇ SİSTEM BİLGİ VE İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş.YK Üyesi
IŞIL HASDEMİRDELL TEKNOLOJİYK Üyesi
ASLI GÜREŞCİEREQUINIX TURKEY DATA MERKEZİ ÜRETİM İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.YK Üyesi
MURAT BOYLADATAMARKET BİLGİ HİZMETLERİ A.Ş.YK Üyesi
ASLAN DOĞANETİYA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ YAZILIM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİYK Üyesi
ATİLLA KAYALIOĞLUİNDEX BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ MÜH. SAN. VE TİC. A.Ş.YK Üyesi
BURAK AYDINAMAZON WEB SERVİCESYK Üyesi
BARIŞ ÖZİSTEKJOYGAME OYUN VE TEKNOLOJİ A.ŞYK Üyesi
BAŞAK KURAL USLULOGO YAZILIM, LOGO ELEKTRONİKYK Üyesi
BURAK ERTAŞSAHİBİNDEN BİLGİ TEKNOLOJİLERİ PAZARLAMA VE TİCARET A.ŞYK Üyesi
DİDEM DURUCISCO SYSTEMS INTERNET WORKING İLETİŞİM HİZM. LTD. ŞTİ.YK Üyesi
EMRE ALAMANHP BİLGİSAYAR VE BASKI TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ.YK Üyesi
EMRE HANTALOĞLULENOVO TECHNOLOGY B.V. MERKEZİ HOLLANDA TÜRKİYE İSTANBUL ŞUBESİYK Üyesi
LEVENT ÖZBİLGİNMICROSOFT BİLGİSAYAR YAZILIM HİZM. LTD. ŞTİ.YK Üyesi
UĞUR CANDANSAP TÜRKİYE YAZILIM ÜRETİM VE TİCARET A.ŞYK Üyesi
VOLKAN SÖZMENIBM TÜRK LTD. ŞTİ.YK Üyesi
YOMİ KASTROINVEON BİLGİ TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIK VE TİC. A.Ş.YK Üyesi
SERDAR URÇARCOMODİFYK Üyesi
AHMET ŞÜKÜROĞLUSARENTE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş.YK Üyesi
DOĞUŞ KURANSABANCI DXYK Üyesi
BURAK GÜNSEVUGC90 METAVERSE OYUN VE TEKNOLOJİ A.Ş.Y. YK Üyesi
BARIŞ KARAKULLUKÇUTÜRKİYE İŞ BANKASI YENİ NESİL GİRİŞİMCİLİK İŞ KOLU BAŞKANIY. YK Üyesi
ARZU AKKAYAFORTINETY. YK Üyesi
SİNAN DUMLUNETAŞY. YK Üyesi
SURE KÖSE ULUTAŞTALENTMELONY. YK Üyesi
LALE MAROMARO TEKNOLOJİY. YK Üyesi
SONER CANKOSC Yönetim DanışmanlığıY. YK Üyesi
KORAY BAHARFİGOPARAY. YK Üyesi
SEZEN SUNGUR SARALREEDERY. YK Üyesi

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir