Techinside Google News
Techinside Google News

TÜBİSAD’da kadın kaptan seçildi

Bilişim Sanayicileri Derneği’nde (TÜBİSAD), görev bayrağı el değiştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı ilk kez bir kadın oldu. Yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını Erman Karaca üstleniyor.
- Advertisement -

tubisadBilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşu Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), yeni Yönetim Kurulunu belirledi. TÜBİSAD temsilini güçlü kılmak amacıyla 21 Asil, 9 Yedek üyeden oluşan Yönetim Kurulu’nun Başkanı, Erman Karaca oldu.

TÜBİSAD Olağanüstü Genel Kurul’da açılış konuşması yapan TÜBİSAD Yönetim Kurulu eski Başkanı Prof. Dr. Kemal Cılız, temsil gücü yüksek bir Yönetim Kurulu ve tüm üyelerin aktif katkıları ile 3 yıllık dönemde sektörün ülke ekonomisine katkılarını ve bu katkıları daha da ileriye taşımaya yönelik çözüm önerilerini, kamu yönetimi, iş dünyası örgütleri ve STK’lar da dahil olmak üzere geniş bir platformda dile getirdiklerini belirtti. Cılız, TÜBİSAD’ın aynı zamanda, Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon alanlarını birleştiren bir sivil toplum örgütü olarak, yayınladığı raporlar ile sektörün gelişimi hakkında sağlıklı veri oluşumu sağladıklarını sözlerine ekledi.

Erol Bilecik’in Divan Başkanlığı yaptığı Genel Kurul’da, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu oybirliği ile ibra edilirken; yeni Yönetim Kurulu ve yeni Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi de oybirliği ile gerçekleşti.

TÜBİSAD’ın yeni Yönetim Kurulu’nun Başkanı olarak seçilen Erman Karaca, 1979 yılında kurulan ve Türkiye bilişim sektörünün %95’ini temsil eden 200’den fazla üye kuruluşu olan TÜBİSAD’ın ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı olma özelliğini taşıyor.

Yeni Yönetim Kurulu’nda Levent Kızıltan ve Nazım Özdemir Başkan Yardımcısı, Veli Tan Kirtiş de Sayman olarak görev yapacaklar.

Görev bayrağını Prof. Dr. Kemal Cılız’dan devralan Karaca, eski Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine elde edilen başarılar ve tüm üyelere de TÜBİSAD sinerjisine katkıları için teşekkür etti. Erman Karaca konuşmasında, Türkiye’nin ekonomik büyümesi ve toplumsal gelişimi açısından stratejik öneme sahip Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörünün, yüksek temsil gücüne sahip güçlü ortak sesi olmaya devam edeceklerini söyledi. Gelecek Teknolojiler ve Digital Dönüşüm konularında uluslararası başarılar için önemli fırsatlar olduğunu dile getiren Karaca, tüm paydaşlar ve ülke kalkınması için üretilen katma değerleri daha da ileriye taşıyacaklarını belirtti.

TÜBİSAD’ın yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Asil Üyeler (isme göre alfabetik sıralama) Yedek Üyeler (isme göre alfabetik sıralama)
Ahmet Öngün (Gantek) Adnan Metin (Borsa İstanbul)
Ali Kançal (Index) Barış Öney (Global Turk Capital)
Burak Aydın (İntel) Burak Ertaş (Sahibinden.com)
Cenk Kıvılcım (Cisco) Nil Bağdan (Software AG)
Coşkun Şahin (Avea) Önder Sönmez (Alcatel)
Emre Kurttepeli (Mynet) Serpil Mermer (Detaysoft)
Erman Karaca (TFI) Tijen Armağan (Enocta)
Güngör Kaymak (HP E) Ümit Cinali (Tradesoft)
Hasan Süel (Vodafone) Zafer Küçükateş (Vestel)
İbrahim Özer (Toshiba)
İlker Kuruöz (Turkcell)
Levent Kızıltan (Eczacıbaşı)
M. Kemal Cılız ( Infonet)
Mehmet Nalbantoğlu (KoçSistem)
Murat Kansu (Microsoft)
Mustafa Çağan (Arena)
Nazım Özdemir – Y.K. Bşk. Yrd.
Ramazan Demir (Türk Telekom)
Veli Tan Kirtiş (Akfa Holding)
Zeynep Keskin (SAP)

TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Erman Karaca:
Sistem Programcılığından Üst Yönetime 30 Yılı Aşan Bilişim Kariyeri

Ege Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı mezunu Erman Karaca, 1983-1984 yıllarında Ege Üniversitiesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Araştırma görevlisi, 1984 – 1991 yılları arasında, o dönemde ülkemizde yeni hayata geçen Online Bankacılık sisteminin geliştirilmesinde, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Akbank teknoloji kuruluşlarında yazılım uzmanı, sistem programcısı ve yazılım geliştirme müdürü, koordinatör olarak aktif görev yüklendi.

1991 yılından itibaren 11 yıl süreyle Doğuş Grubu Kurumsal Bankası Körfezbank’ta Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Karaca, 2007 – 2014 yılları arasında da Tradesoft Genel Müdürlüğü’nü üstlendi. Şirket, bu dönemde dört yıl üst üste Deloitte Technology Fast 50 Turkey programında yer aldı.

Erman Karaca, halen TFI ( Tab Food Investments ) Chief Technology Officer (CTO) olarak görev yapıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir