Tüketici elektroniği satışları yüzde 7 arttı

0

tüketici elektroniği satışları

Koronavirüs döneminde tüketici elektroniğine olan talep arttı. Bu dönemde tüketici elektroniği satışları yüzde 7 artış gösterdi.

2020’de tüketici elektroniği satışları

Uzaktan çalışma ve uzaktan eğitimle birlikte elektronik ürünlere olan talepte büyük bir artış yaşandı. Strategy Analytics tarafından paylaşılan verilerle 2020’de elektronik satışlarına yönelik istatistikler paylaşıldı.

Strategy Analytics verilerine göre 2020 yılında tüketici elektroniği kategorisindeki satışlarda yüzde 7’lik artış yaşandı. Böylelikle tüketici elektroniği hacmi 358.5 milyar dolara ulaştı. bu alanda kişisel bilgisayarlar 199 milyar dolarlık satışla kişisel bilgisayarlar ilk sırada yer aldı. 396 milyon adetlik satış hacmine sahip olan kişisel bilgisayar kategorisinde sevkiyatlar yüzde 11 arttı.

Tüm dünyada insanların eve kapanmasıyla oyun konsollarında da hareketlilik yaşandı. Oyun konsolundaki satışlarda yüzde 18 artarken 11.9 milyar dolara ulaştı.

En önemli düşüş ise TV satışlarında yaşandı. Yüzde 2’lik düşüş gösteren TV satışları 240 milyon adet oldu. Kablosuz hoparlör kategorisinde ise yüzde 3’lük düşüş yaşandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>