Techinside Google News
Techinside Google News

Türk fintek Money 20/20 Europe’da büyük ilgi gördü!

UPT, dünyanın en büyük fintek etkinliği Money 20/20 Europe’da yurt dışı para transferi altyapısını ‘as a service’ olarak sunabilmesiyle ve katma değerli hizmetleriyle yoğun ilgi gördü
- Advertisement -

Aktif Bank çatısı altında yer alan ve dünya genelinde 176 ülkede, 400 bin işlem noktasıyla hizmet veren UPT, fintek alanının en prestijli etkinliği olarak kabul edilen ve bu yıl Amsterdam’da düzenlenen Money 20/20 Europe etkinliğinde sektörün önemli temsilcileriyle bir araya geldi ve sektöre yön veren yeniliklere dair görüş alışverişinde bulundu. Etkinlikte, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünyanın çeşitli ülkelerindeki ödeme sistemi ve fintek şirketlerinin UPT’ye ilgisi yoğun olurken, UPT Genel Müdürü Murat Kastan, “Yurt dışı para transferi altyapımızı ‘as a service’ olarak sunabilmemiz ve katma değerli hizmetlerimizin sektörde ayrışması sayesinde Money 20/20 katılımcılarının odağındaydık. Etkinlikte özellikle yeni iş birliği fırsatlarıyla Türkiye’nin fintek alanındaki gelişmelerine de öncülük ettik” değerlendirmesinde bulundu.

Ürün çeşitliliği ön planda

UPT Genel Müdürü Murat Kastan
UPT Genel Müdürü Murat Kastan

Bu yılki etkinlikle ilgili izlenimlerini paylaşan Murat Kastan, Money 20/20 etkinliğinde yaşanan dönüşüme dikkat çekerek, “Money 20/20’de fintek alanında son yıllarda gördüğümüz dönüşümün bu yıl da devam ettiğine tanık olduk. Katılımcı kuruluşlar içinde ağırlığı; para transferi şirketleri, global ödeme alan platformlar, ‘banking as a service’ sağlayıcıları, KYC/AML çözümü sağlayan firmalar oluşturdu. Büyüme yolculuğundaki startup firmalarının da etkinliğe yoğun ilgi gösterdiği gözlemlenebiliyordu” dedi. Tüm büyüme stratejilerini sektördeki küresel gelişmeleri göz önüne alarak şekillendirdiklerini ifade eden Kastan, sözlerine şöyle devam etti: “Her yıl olduğu gibi bu yılki etkinlikten de değerli içgörüler çıkardık. Bu yılın teması olan “Human x Machine” oldukça ilgi çekti. Yapay zekânın insanlarla etkileşimini ele alan içerikler ve servisler, bu alandaki gelişmeleri gözler önüne serdi. UPT olarak yapay zekâ ve makine öğreniminden pazarlama ve ürün geliştirme alanlarında faydalanarak bu değişime uyum sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde de yapay zekânın sunduğu imkânları etkin şekilde kullanarak inovatif çözümler üretmeye devam edeceğiz. Öte yandan özellikle uluslararası para transferi sektöründe yaşanan büyüme ve büyümeyle birlikte artan ürün çeşitliliği öne çıkan konulardan biriydi. İlk başlarda kişilere yönelik ürünlere yoğunlaşan kuruluşların, şirketlere yönelik olan B2B ürünlerini de sunar hale geldiklerini gözlemledik. Etkinlikte, global çapta hizmet veren ve ürün çeşitliliğini artıran şirketler ön plandaydı.”

UPTION büyümeye devam ediyor

UPT’nin, dijital uygulaması UPTION ile global bir ödeme platformuna dönüştüğünün ve kurumsal tarafta da önemli yol kat ettiğinin altını çizen Kastan, “Şirketlere yönelik hizmetler artarken, bu alanda faaliyet gösteren ödeme servis sağlayıcılarının ise hem servis verdikleri ülke sayısını artırdıklarını hem de ödeme alma ürünlerine yeni kart şemaları dışında elektronik cüzdanları da hızla eklediklerini görüyoruz. Bu durum e-ticaret başta olmak üzere şirketlerin, ödeme alma anlamında ülke sınırlarından çok hızlı bir şekilde çıkmasına olanak sağlıyor. Bu noktada “unicorn” olma hedefi ile yola çıkan bir şirket olarak; dijital uygulamamız UPTION’ın küresel yolculuğunda, Money 20/20 gibi öncü organizasyonlar önemli bir yer tutuyor. UPTION’da 158 farklı milletten kullanıcımız var. Böylesine önemli organizasyonlarda edindiğimiz izlenimlerle tüm dünyadan kullanıcıların ihtiyaçları çerçevesinde yeni servisler geliştirerek büyüyoruz” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir