Türk Girişimciler Silikon Vadisi’ne hazırlanıyor

0

ABD ve Türkiye arasındaki potansiyel iş fırsatlarını ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenen Etohum San Francisco toplantısının ikincisi Galvanize hızlandırıcısında yapıldı. Her iki ülkede faaliyet gösteren girişimcileri ekosistemin güçlü oyuncuları ile buluşturan etkinlikte, Türkiye’deki ve Silikon Vadisi’ndeki girişimcilik ortamı artıları ve eksileriyle birlikte değerlendirildi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Allen Taylor (Endeavor), Eren Bali (Udemy), Sina Afra (Girişimcilik Vakfı), Yusuf Azöz (Kariyet.net), Mehmet Sait Kayahan (Bilyoner), İlkan Gökyılmaz (Sporx), Ali Dağlı (GP Bullhound), Koray Karataş (Akakçe) ve Umur Çubukçu (CitusData) başarı öykülerini katılımcılara aktarırken, aynı zamanda kendi deneyimlerinden yola çıkarak Türkiye ve ABD’nin internet ekosistemininde rol oynayan farklı dinamikleri ele aldılar.

Profesyonel yöneticilikten kurumsal girişimciliğe nasıl geçilebileceği, bir şirketin nasıl gelir getirebileceği, site trafiğinin nasıl artırılabileceği ve yurt dışına açılma sürecinde nasıl bir yol haritası izlenebileceği gibi pek çok farklı konuya açıklık getiren konuşmacılar, gelir modellerinden yabancı ortaklıklarına kadar katılımcılara değişik örnekler sundular.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>