Techinside Google News
Techinside Google News

Türk girişimcilere Birleşik Krallık’ın kapıları açılıyor

- Advertisement -

picture-of-united-kingdomBirleşik Krallık’ın Türkiye ile sağlık, eğitim ve enerji gibi pek çok farklı sektörde ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek amacıyla Mart 2013’ten bu yana sürdürdüğü GREAT kampanyası, Türk şirketlere yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Kampanya kapsamında geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen GREAT Start-up yarışmasında elde edilen başarının ardından bu yıl düzenlenen GREAT Scale-up yarışması, kazanan şirketlerin Birleşik Krallık’ta işlerini büyütmelerini ve uluslararası bir ağa dâhil olmalarını sağlamanın yanı sıra girişimci bir ekosistem ile bağlantı kurmalarına yardımcı olacak.

Türk şirketleri Londra’da fırsatlarla buluşacak

GREAT Scale-up yarışmasının tanıtımı Suada’da yapılan 5. Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu’nda gerçekleştirildi. GREAT Scale-up yarışmasını duyuracak olmaktan dolayı duyduğu heyecanı dile getiren Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner, “Türkiye ve Birleşik Krallık tüm sektörler genelinde girişimci ve yenilikçi şirketlere sahip. Birleşik Krallık olarak biz fikir ve ticaret alışverişinin istikrar ve refaha katkı sağladığına inanıyoruz. Bu yüzden Türk ve İngiliz şirketlerini her fırsatta bir araya getirmeye çabalıyoruz.” dedi.

Yarışma hakkında bilgiler de veren Leigh Turner, “İşletmelerini İngiltere’de büyütmek isteyen şirketler, Türk CEO’lardan oluşan güçlü bir heyet tarafından değerlendirilecek ve iş fikri, niteliği ve İngiltere’deki büyüme potansiyeli gibi kriterlere göre katılımcılar arasından 5 girişimci şirket seçilecek. Şirketlerin ufuklarını genişletme fırsatı bulacağı bu yarışmanın iki ülke arasındaki bağları daha da güçlendireceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir